Packard Bell

budowlana.biegnę.com.pl opracowania24.com.pl

Packard Bell to holenderskie przedsiębiorstwo o bardzo długiej tradycji w branży informatycznej. Firma została założona w 1926 roku w Ameryce, gdzie zajmowała się przede wszystkim produkcją radia i telewizorów.

Marka została wykupiona w 1985 roku przez Beny’ego Alagema i to on odpowiadał za przekształcenie jej w przedsiębiorstwo zajmujące się produkcją sprzętu komputerowego. Rok 1994 to ważny okres w historii przedsiębiorstwa. Wtedy odnotowało ona bowiem największe zyski na rynku amerykańskim. Dużym zaskoczeniem było wycofanie się z rynku amerykańskiego w 1999 roku. Wtedy właśnie przedsiębiorstwo przeniosło się do Europy.

W 1996 roku przedsiębiorstwo stało się częścią grupy NEC, której częścią pozostało do 2006 roku. Firma Packard Bell współcześnie jest częścią przedsiębiorstwa Acer, które przejęło ją w 2008 roku. Packard Bell od tego czasu odpowiada przede wszystkim za produkcją komputerów stacjonarnych, monitorów, netbooków i tabletów. Obecna siedziba firmy znajduje się w ’s-Hertogenbosch.