M-Audio

systemy scm

Współczesne możliwości, które daje nam komputer w kwestii obróbki dźwięku częstokroć przewyższają jakość, którą kilkadziesiąt lat temu doświadczyć można było w profesjonalnych studiach muzycznych. M-Audio to jedna z firm, która udostępnia posiadaczom komputerów osobistych profesjonalny odsłuch i jakość studyjną w warunkach domowych.

M-Audio to firma zajmująca się produkcją zarówno sprzętu muzycznego, jak i komputerowego. Wśród produktów tej amerykańskiej firmy znajdują się zarówno karty dźwiękowe na złączach Firewire, jak i profesjonalny sprzęt dla muzyków taki jak klawiatury sterujące MIDI, miksery audio, pianina cyfrowe i interfejsy audio. Większość użytkowników komputerów nie będzie jednak potrzebować tego typu sprzętu, jest on bowiem stworzony z myślą o profesjonalnym zastosowaniu przez muzyków. Większość urządzeń posiada bowiem możliwość połączenia instrumentów bezpośrednio do komputera, a także wejścia liniowe i mikrofonowe.

Karty muzyczne wyprodukowane przez firmę M-Audio oferują wsparcie dla serowników ASIO, a także umożliwiają uruchomienie dedykowanej wersji oprogramowania muzycznego Pro Tools, co możliwe jest tylko przy zastosowaniu opcjonalnego sterownika.