Eizo

mieszkania.zagadać.com.pl www.garwoszlaki.pl

Hakui Electronic Corporation to firma, która została założona w 1968 roku. Druga nazwa firmy Nanao Electric Corporation została wprowadzona w 1979 roku. Obecna, znacznie krótsza nazwa czyli Eizo, została przyjęta dopiero w 1984 roku. Wielokrotne zmienianie nazwy powoduje, że trudno skojarzyć firmę z jakąś długą tradycją na rynku.

Od początku swojego powstania, firma zajmowała się produkcją wyświetlaczy, przede wszystkim telewizorów. Te japońskie przedsiębiorstwo współcześnie zajmuje się głównie dystrybucją i produkcją profesjonalnych monitorów komputerowych i to one najczęściej kojarzone są z tą marką. Produkcję monitorów przemysłowych firma rozpoczęła w 1976 roku, a od 1981 produkuje również monitory do komputerów osobistych.

Na rynku europejskim firma pojawiła się w 1985 roku jako marka dystrybuowana za pośrednictwem firmy Hitec Associaties Ltd. W tym samym roku założono również oficjalne przedstawicielstwo w Stanach Zjednoczonych. Od 1990 Hitec Associaties przyjęło nazwę EIZO Corporation.