Clevo

oprogramowanie crm www.sniadaniuje.pl

Clevo jest producentem sprzętu komputerowego, który specjalizuje się w produkcji laptopów. Firma powstała w Tajwanie w 1983 roku i poza produkowaniem kompletnych komputerów osobistych, zajmuje się również wytwarzaniem podzespołów to ww. urządzeń, oraz customowaniem sprzętu konkurencji.

Firma zajmuje się produkowaniem laptopów już od ćwierćwiecza i zdążyła zaskarbić sobie uznanie użytkowników. Nadmienić należy, że Clevo jest czwartym największym eksporterem Tajwanu i obecnie wysyła swoje produkty do 50 krajów na całym świecie. Fabryki firmy działają głównie na Tajwanie, ale również w Chinach. Najnowszą manufakturą marki jest wybudowana w 2002 roku manufaktura w chińskim Kunshan.

Clevo można ze spokojnym sumieniem okrzyknąć mianem międzynarodowego koncernu, gdyż posiada oddziały terenowe w Korei, Niemczech, Koreii i w Stanach Zjednoczonych Ameryki. Firma nie jest jednak koncernem, ale właściwie rzecz ujmując firmą międzynarodową, gdyż swoje towary produkuje raczej w małych zakładach i tych o średniej wielkości.